Niedziela, 12 Maj 2024 Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych
Emil Jaskulski

Cel Centrum

Celem działalności Centrum jest tworzenie warunków do powstawania, funkcjonowania oraz rozwoju grup inicjatywnych i radomskich organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Radomia.

Zadania Centrum

- Wspiera działalność organizacji pozarządowych poprzez poradnictwo, udostępnianie publikacji, prasy i materiałów związanych z funkcjonowaniem sektora pozarządowego,
- Udostępnia pomieszczenia organizacjom na spotkania, akcje społeczne, szkolenia, imprezy okolicznościowe;
- Prowadzi skrzynki kontaktowe dla organizacji, skrytki na dokumenty i udostępnia adres Centrum do celów rejestrowych i korespondencji;
- Szkoli i udziela porad z zakresu zakładania i funkcjonowania organizacji;
- Organizuje szkolenia, konferencje, warsztaty
- Wspiera technicznie poprzez udostępnianie sprzętu, komputerów, Internetu, drukarki, kserokopiarki, sprzętu multimedialnego itp.;
- Promuje i popularyzuje działalność grup inicjatywnych, organizacji pozarządowych i wolontariatu

Jak zacząć współpracę?

- Wystarczy przyjść do Kamienicy Deskurów na ul. Rynek 15, zadzwonić: 48/ 36 20 491, 36 20 492 lub napisać: cop@umradom.pl.
- Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 19. 00. W lipcu i sierpniu w godz. 7.30 – 15.30.
- Chcecie mieć siedzibę rejestrową w Centrum? Chcecie zgłosić adres COP do Krajowego Rejestru Sądowego? Nie ma problemu. Wystarczy zapytać jak to zrobić – pomożemy Wam.