Sobota, 27 Lipiec 2024 Imieniny: Adeliny, Erazma, Sobiesława

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Nasze Dzieci

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci"

Prezes:     Artur Prygiel

Kontakt:   Telefon: 48 345 10 15

Siedziba:   Pl. Rynek 15, 26-600 Radom

Historia:

Misja:          Propagowanie, popieranie, koordynowanie i współdziałanie przy realizacji wszelkich inicjatyw mających na celu poprawę sytuacji prawnej i ekonomicznej, edukacyjnej i kulturalnej                      osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin.
                    Upowszechnienie wiedzy o zespole Downa i o upośledzeniach umysłowych.
                    Tworzenie środowiska przyjaznego osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
                    Pomoc rodzinom wychowującym dzieci z zespołem Downa w rozwiązywaniu ich problemów adaptacyjnych, medycznych i terapeutycznych.
                    Podejmowanie inicjatyw legislacyjnych w obszarze zainteresowań stowarzyszenia.
                     Prowadzone działania:
                     Spotkania integracyjne dla dzieci i młodzieży z  niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych z zakresu arteterapii i muzykoterapii.
                    Seria szkoleń dla rodziców, opiekunów, terapeutów i nauczycieli dzieci z zespołem Downa z zakresu promocji zdrowia prowadzonych przez znanych lekarzy.
                    Zajęcia rehabilitacyjne na basenie.
                    Spotkania Grupy Wsparcia dla rodziców.
                    Imprezy okolicznościowe, wycieczki i ogniska.
                    Organizujemy wspólne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.