Rozpoczynamy Konsultacje Rocznego Programu Współpracy!

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Gminy Miasta Radomia z Organizacjami Pozarządowymi na 2024 rok (Zarządzenie Nr 4897/2023 Prezydenta Miasta Radomia z dn. 12.10.2023 w załączniku). Zapraszamy do zgłaszania propozycji konkretnych zapisów i rozwiązań, które warto w nim uwzględnić.

Do udziału w konsultacjach zapraszamy przede wszystkim organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa wart. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Propozycje powinny dotyczyć konkretnych zapisów zawartych w projekcie lub uwag o charakterze ogólnym. Wszelkie uwagi zostaną przeanalizowane przez wydziały merytoryczne urzędu, a sugestie dotyczące zmian w projekcie programu, które zostaną uznane za właściwe, uwzględnione w dokumencie.

Roczny program współpracy powstaje w oparciu o art. 5a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, który określa jakie elementy musi zawierać dokument. Dlatego w programie nie mogą być powtarzane i zmieniane zapisy, znajdujące się w aktach wyższego rzędu, a jego zapisy muszą być spójne z obowiązującym prawem.

Opinie do projektu Programu Współpracy (…) w formie pisemnej, z użyciem wzoru formularza zgłaszania opinii należy zgłaszać:

1. w formie elektronicznej poprzez nadsyłanie wypełnionego formularza stanowiącego Załącznik nr 2 do załączonego Zarządzenia na adres: cop@umradom.pl;
  2. w formie papierowej poprzez wypełnienie formularza, stanowiącego Załącznik nr 2   do załączonego Zarządzenia, w dwóch stałych punktach obsługujących konsultacje:
  • Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki,  Radom, ul. Żeromskiego 53 (pok. 103)
  • Centrum Organizacji Pozarządowych, Radom, ul. Rynek 15

Szczegóły w linku - https://bip.radom.pl/ra/wspolpraca-z-ngo/