Absolwenci liceum Chałubińskiego świętowali 50-lecie matury

W sobotę 3 czerwca zjazd mieli absolwenci Liceum Ogólnokształcącego imienia Tytusa Chałubińskiego w Radomiu z rocznika 1973 roku. 50 lat po maturze spotkali się w Rynku, bo to tu kiedyś była ich szkoła. "Chałubiński" mieścił się kiedyś w Kolegium Pijarów, dzisiejszym Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w radomskim Rynku właśnie. Absolwenci zwiedzili oczywiście muzeum, tam wspominali szkolne lata. Wchodząc do kolejnych sal przypominali sobie, gdzie odbywały się lekcje z języka polskiego, gdzie z biologii.

W muzeum uczestnicy zjazdu wykonali grupową fotografię, a później wyszli na Rynek, żeby zatańczyć poloneza. Nie było wcześniej żadnych prób, nikt nie układał choreografii. "Chałubińszczacy" po prostu zatańczyli. Na koniec dostali brawa od przechodniów.

Po uroczystym tańcu absolwenci świętowali jubileusz na Patio w Kamienicy Deskurów